Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
07.06.2020

Proszę zapoznać się z najważniejszymi informacjami na najbliższe dni:

Proszę zapoznać się z wszelkimi informacjami dotyczącymi funkcjonowania wspólnoty, jakie przygotował Ksiądz.

Najbliższe uroczyste liturgie:

07.06, godz. 1230 – suma odpustowa,

07.06, godz.1615 – nieszpory odpustowe.

Postarajmy się w miarę możliwości być wszyscy i nie zaniedbać przy tym pozostałych mszy.

W poniedziałek I rocznica święceń kapłańskich ks. Michała – wieczorna msza będzie sprawowana w Jego intencji – zachęcam do obecności i modlitwy.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (tzw. Boże Ciało):

W tym roku nie będzie jednej dużej procesji ulicami miasta, zamiast tego po każdej mszy (w tym w środę po wieczornej mszy wigilijnej) będzie procesja wokół kościoła z jednym ołtarzem na placu kościelnym.

Biorąc pod uwagę, że aktualnie jest nas do służby niewielu, dobrze byłoby w miarę możliwości pomagać asyście z mszy poprzedniej, żeby miał kto obstawić procesję (przykładowo mający służbę o 930 przychodzą wcześniej, żeby pomóc służącym o 800 przy procesji, służący na 1100 pomagają przy procesji po sumie itd.). Każda para rąk przyda się do pomocy!

Od piątku do czwartku 18 czerwca w ramach tzw. oktawy codziennie będą procesje eucharystyczne wokół kościoła połączone z nabożeństwem czerwcowym. W tym roku procesje w tygodniu będą po mszy świętej, a w niedzielę standardowo w ramach sumy. W związku z tym, przydadzą się dodatkowe osoby na służbach, żeby wszystko obstawić.

Sytuacja jest specyficzna, warunki też niestandardowe, a przede wszystkim nas jest aktualnie niewielu, bo wiele osób jeszcze nie zdecydowało się na powrót do służby. Dlatego tym bardziej proszę o mobilizację, obowiązkowość i poważne podejście do służb. Ta część nas, która wróciła do służby, reprezentuje całą wspólnotę.

Jeśli widzicie jakieś możliwości na usprawnienie funkcjonowania wspólnoty w tym czasie, dajcie znać mnie lub Księdzu.