Ogłoszenia na XI Niedzielę Zwykłą
14.06.2020

Proszę zapoznać się z najważniejszymi informacjami na najbliższe dni:

Proszę zapoznać się z wszelkimi informacjami dotyczącymi funkcjonowania wspólnoty, jakie przygotował Ksiądz.

Dziękuję za mobilizację na ostatnie uroczystości. Pokazaliśmy, że nawet w trudnych okolicznościach i w ograniczonym składzie potrafimy stanąć na wysokości zadania.

Do czwartku włącznie w ramach tzw. oktawy codziennie będą procesje eucharystyczne wokół kościoła połączone z nabożeństwem czerwcowym:

W niedzielę w ramach sumy,

W poniedziałek, wtorek i czwartek po mszy wieczornej,

W środę o 1730 (procesja połączona z nowenną ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy).

W związku z tym, przydadzą się dodatkowe osoby na służbach, żeby wszystko obstawić.

Przypominam, że każdy, kto wrócił do służby, bierze sobie jedną parę rękawiczek i od tego momentu stanowią one część jego stroju – nie odkłada ich później do reszty ani nie zostawia gdzieś na wierzchu, ale chowa je do pokrowca lub zabiera do wyprania.

Podobnie w kwestii żeli do dezynfekcji – jeśli ktoś bierze żel, to później chowa go sobie do pokrowca, żeby było wiadomo, że ktoś danego opakowania już używa.

Sytuacja jest specyficzna, warunki też niestandardowe, a przede wszystkim nas jest aktualnie niewielu, bo wiele osób jeszcze nie zdecydowało się na powrót do służby. Dlatego tym bardziej proszę o mobilizację, obowiązkowość i poważne podejście do służb. Ta część nas, która wróciła do służby, reprezentuje całą wspólnotę.

Jeśli widzicie jakieś możliwości na usprawnienie funkcjonowania wspólnoty (zarówno w tym czasie, jak i ogólnie) czy braki w naszym wyposażeniu, dajcie znać mnie lub Księdzu. Sami widzicie, że w ostatnich miesiącach poczyniliśmy wiele zmian na lepsze i jeśli tylko macie swoje sugestie, co jeszcze można poprawić, śmiało to zgłaszajcie.