• s7.JPG

Puchar wraca do domu, czyli Mistrzostwa 2012/2013

Po tym dniu, nikt nie będzie pamiętał chłopakom z podstawówki 3 przegranych spotkań, ani gimnazjalistom przegranego meczu. Wszyscy będziemy za to pamiętać, że reprezentanci ze szkoły średniej po 5 sezonach przerwy odzyskali tytuł mistrzowski!

Drużyna ze szkoły podstawowej grała na bardzo wysokim poziomie i wynik nie odzwierciedla ich gry. Mimo 4 miejsca należy się cieszyć z ich zaangażowania i dalej dbać o ich rozwój.

W tej kategorii reprezentowali nas: Łukasz Bogus, Dawid Janiak, Nicolas Letkiewicz, Maciej Krawczak oraz Jakub Proracki.

Gimnazjaliści polegli w dość dziwnych okolicznościach... Pod koniec pierwszej połowy ucierpiał bramkarz Marek Boroń, który został kopnięty w dłoń i musiał być opatrywany w przerwie (mimo, że sędzia nie widział faulu). W drugiej połowie drużyna grała w osłabieniu po zagraniu Bolka, który... został oskarżony o wślizg, którego nie było, a sam ucierpiał i zszedł, ponieważ krwawił i musiał zatamować krwawienie. Im też bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wierzymy, że ich czas na turniejach jeszcze nadejdzie.

W tej kategorii reprezentowali nas: Bolesław Szołtysik, Marek Boroń, Marek Bratek, Łukasz Żurek oraz Michał Babiak.

W kategorii starszej udało się coś, na co czekaliśmy od lat - zdobyliśmy MISTRZOSTWO DEKANATU BYTOM!

W pierwszym meczu graliśmy z parafią NSPJ (czyli starszymi kolegami ministrantów, którzy tak poturbowali naszych gimnazjalistów), a mecz był dość ostry. Jeszcze w pierwszej połowie drużyna przeciwna nabawią 3 naszych graczy urazów, które mogły wyeliminować nas z gry. Na szczęście pewne zagrania mamy opanowane do perfekcji, więc szybka akcja zespołowa przyniosła w drugiej połowie gola, autorstwa Tomka Jasika.
W drugim meczu graliśmy o tytuł z gospodarzami - parafią Św. Anny. Ten mecz miał być spokojniejszy, choć tam również były faule. Jeden z nich kosztował gospodarzy bramkę, ponieważ po faulu na Tomku gola bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Radek Gałkiewicz. Na początku drugiej połowy gospodarze wyrównali, ale nie cieszyli się z tego zbyt długo, ponieważ chwilę potem jeden z nich zagrał ręką, strzał Andrzeja Kołodyńskiego odbił bramkarz, ale przy dobitce Tomka nie miał już szans i było 2-1.

W tej kategorii reprezentowali nas: Radosław Gałkiewicz, Tomasz Jasik, Marek Woźnicka, Daniel Synecki oraz Andrzej Kołodyński.

Teraz czas na kolejne wyzwanie - 16 marca będziemy reprezentować cały Bytom na TURNIEJU DIECEZJALNYM w Pyskowicach. Wszystkich zapraszamy do kibicowania.